• Konkurs na Ekoślimak

• Konkurs na Ekoślimaka zakończony. Konkurencja byla ogromna, bo na konkurs przybyły 32 ekoślimaki. Z naszej ,,trójeczki" klasa 3b i 7b otrzymały wyrożnienie, trzecie miejsce przypadło Agnieszce Stolarczyk z klasy 4a, zaś pierwsze miejsce wywalczyła klasa 5a. Serdeczne gratulacje:):):)

• Kacze Bagno

• Klasa 5a i 5b były na wycieczce w ośrodku Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych . Uczniowie uczestniczyli w 3 warsztatach: 1.Pieczenie chleba 2.Gra na afrykańskich bębnach 3.Historyczne warsztaty łucznicze Na szczęście pogoda dopisała, wszyscy dobrze się bawili.  Wizyta zakończyła się ogniskiem.

• Dzień Drzewa

• Z okazji zbliżającego się Dnia Drzewa uczniowie klasy 1b i 2b gościli na lekcjach prowadzonych przez myśliwego Krzysztofa Syrewicza z Wojskowego Koła Łowieckiego "Jeleń " w Lidzbarku Warmińskim. Myśliwy opowiadał o drzewach, o budowie liści, o owocach, o rodzajach i gatunkach lasów. Uczniowie mieli okazję skosztować soku z brzozy oraz odpiwiadając na pytania Pana Krzysztofa zdobywali drobne nagrody. Punktem kulminacyjnym było posadzenie przez uczniów tych klas, przepięknych świerków. Nadleśnictwo Wichrowo - Lasy Państwowe ufundowało sadzonki i nagrody za które dziękujemy.

• Turniej Młodych Talentów: „Żegnaj lato na rok”

• W dniu 22.09. 2021r odbył się Turniej Młodych Talentów: „Żegnaj lato na rok”. Turniej został
            zorganizowany przez Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. W
            zawodach brali udział wszystkie szkoły podstawowe klasy 1-3 oraz klasy 4-6.
            W kategorii klas 1-3 :
            1 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1
            2 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 3
            3 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 4
            Najlepszym Bramkarzem Wiktoria Jurgielewicz
            W kategorii klas 4-6
            1 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 3
            2 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 4
            3 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1
            Najlepszy strzelec- Jakub Hrynkiewicz
            Najlepszy zawodnik- Maciej Gudaniec
            Wielkie gratulacje i brawa, dla wszystkich zawodników i zawodniczek 

• Ślubowanie klas pierwszych.

• W poczet uczniów oficjalnie zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. Z tej okazji życzymy im wielu sukcesów oraz wspaniałych chwil w murach naszej szkoły.

• Lekcja folkloru

• W ramach naboru do ZTL Perła Warmii, w naszej szkole, odbyły się prawdziwe warmińskie zajęcia!

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat naszego regionu, od zwyczajów panujących na Warmii, po stroje warmińskie, jak i poznać charakterystykę polskich tańców narodowych. Wszystko to dzięki Pani Izie Paluchowicz  i Panu Pawłowi Sadowskiemu, którzy zabrali uczniów do świata folkloru.

• BohaterON

• Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w kampanii o tematyce historycznej pt. „BohaterON”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

• Europejski Dzień Języków

• Kolejny Europejski Dzień Języków za nami. W tym roku prezentacje przygotowali uczniowie klas VIII. Ich występy świadczą o ogromnym zaangażowaniu, kreatywności i samodzielności zespołów. Jesteśmy pod wrażeniem ich pracy!

• Wybory do Rady Samorządu

• W tym roku do Rady Samorządu zakwalifikowali się:

Justyna Litwin, Kacper Stankiewicz, Maja Borowa, Inka Żelichowska, Iwo Zawadzki, Jakub Marcinkiewicz. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wybór nowego Przewodniczącego.