18.01.2022 09:39
      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Z radością informujemy, iż nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa .

We wrześniu 2021 r. nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  (Priorytet 3 - Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych),  złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej w roku 2021. Uzyskaliśmy pozytywną opinię i dofinansowanie na kwotę 15 000 złotych (12 000 zł kwota dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego + 3 000 zł wkład własny organu prowadzącego).

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami, z Biblioteką Miejską. Uwzględniały będą również potrzeby uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zorganizujemy też  wiele działań - akcji, konkursów, projektów promujących czytelnictwo.

17.01.2022 13:34
      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

We wrześniu roku szkolnego 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr  3 złożyła wniosek  do organu prowadzącego  o udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Wnioskujemy  o kwotę 12000 zł. Kwota ta stanowi 80% kosztów zadania ( 15 000 ). Wkład własny to 3000 zł.

• 3000 zł przeznaczono na zakup laptopa
      • 1400zł na zakup nowych regałów bibliotecznych
      • 10 600zł na wzbogacenie księgozbioru

Lista zakupów, w tym poszczególne tytuły i liczby egzemplarzy, wstępnie została  ustalona w szkole po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego i rady rodziców