•  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• 18.01.2022 09:39
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
      • Z radością informujemy, iż nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa .

We wrześniu 2021 r. nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  (Priorytet 3 - Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych),  złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej w roku 2021. Uzyskaliśmy pozytywną opinię i dofinansowanie na kwotę 15 000 złotych (12 000 zł kwota dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego + 3 000 zł wkład własny organu prowadzącego).

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami, z Biblioteką Miejską. Uwzględniały będą również potrzeby uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zorganizujemy też  wiele działań - akcji, konkursów, projektów promujących czytelnictwo.