• Jasełka w SP3

• 22 grudnia uczniowie klas III- VIII wprowadzili społeczność szkolną w atmosferę nadchodzących świąt. Na podstawie przesłania św. Matki Teresy z Kalkuty uświadomili, że Boże Narodzenie może być naszym udziałem każdego dnia:

"Zawsze, kiedy uśmiechasz się do drugiego człowieka- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy podajesz pomocną dłoń temu, który jest w potrzebie- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy pocieszasz i dajesz nadzieję komuś pogrążonemu w smutku- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby nie ocenić, nie skrytykować drugiego człowieka- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy pomagasz komuś, kto w obawie przed wojną, uciekł z własnego kraju- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy potrafisz sobie odmówić kolejnej gry na komputerze- wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy staniesz w obronie pokrzywdzonego- wtedy jest Boże Narodzenie."

• E2- empatia i ekonomia moją super mocą

• W dniu 08.12.2022r, w klasie I c odbył się kolejne zajęcia z cyklu: E2- empatia i ekonomia moją super mocą.

Temat zajęć: Szyfr- osoby głuche i niedosłyszące. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki języku rozmawiają osoby, które nie słyszą. Uczeń z naszej klasy nauczył Nas kilku magicznych zwrotów: proszę, dziękuję, dzień dobry, do widzenia. Uczniowie zaprezentowali kilka zabaw, bez używania słów: kalambury, konie, mój kask. To były bardzo ciekawe zajęcia.

• Warsztaty świąteczne

•

W dniu 08.12. 2022r., po południu w klasie I c odbył się świąteczne warsztaty, podczas których uczniowie zaśpiewali świąteczną piosenkę: Pierwsza gwiazdka. Następnie rodzice ze swoimi dziećmi napisali piękne życzenia na kartkach świątecznych, a dzieci ozdobiły koperty. Również dzieci pomalowały i ozdobiły świąteczne figurki z gipsu. :)