• Szkoła Pełna Talentów

• Akcja Szkoła Pełna Talentów rusza już 5 września 2022 roku i potrwa przez 10 tygodni. W tym czasie klienci sklepów Lidl Polska będą mogli zbierać tzw. Talenciaki, czyli specjalne vouchery, które będą mogli przekazać wybranej przez siebie szkole na stronie lidl.pl/szkoly. Placówka następnie zadecyduje, na co zostaną wymienione zebrane Talenciaki.

Klient otrzyma Talenciaki od pracownika sklepu wraz z paragonem (indywidualny kod QR) za każde wydane 50 zł lub zakup produktów specjalnych. Przykładowo, za kwotę równą lub wyższą niż 50 zł, ale niższą niż 100 zł (w tym jedno warzywo lub owoc) uczestnik otrzyma 1 Talenciaka. W przypadku zakupów przy kasie samoobsługowej, Klient powinien odebrać Talenciaki u asystenta kas.

• Stypendia szkolne (druk)

• Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego informuje, że

Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów szkół publicznych i niepublicznych
            o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż
            do ukończenia 24 roku życia oraz wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki. Pomoc materialna przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej.

Stypendium nie przysługuje:

a) uczniom realizującym obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego,

b) uczniom, którzy nie mieszkają na terenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się
            o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600 zł netto.

Stypendium szkolne jest przyznawane na wniosek:

a) rodziców niepełnoletniego ucznia,

b) pełnoletniego ucznia,

c) dyrektora szkoły.

Dokumentami potwierdzającymi dochód są:

• zaświadczenie od pracodawcy o dochodach netto uzyskiwanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku,

• zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy (z prawem lub bez prawa do zasiłku),

• oświadczenia o pozostawaniu bez pracy i nie osiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku osób nie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy,

• zaświadczenie lub decyzja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, dodatek mieszkaniowy),

• nakaz płatniczy za 2022 r. lub zaświadczenie z gminy o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych,

• wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów, odcinek renty/emerytury
              otrzymane w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku,

• oświadczenia rodziców o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych,

• zaświadczenie z Urzędu Skarbowego za 2021 r. o wysokości uzyskanego dochodu osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

Przyjmuje się, że z 1 hektara przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 345 zł (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej).

Wnioski można pobrać w Centrum Usług Wspólnych lub ze strony:

Wnioski należy składać w Centrum Usług Wspólnych przy ul. Poniatowskiego 22 w Lidzbarku Warmińskim pokój nr 2 od 1 września 2022 r. do 15 września 2022 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych do 15 października 2022 r.

Dodatkowe informacje dotyczące stypendiów szkolnych można uzyskać w Centrum Usług Wspólnych przy ul. Poniatowskiego 22 w Lidzbarku Warmińskim tel. 89 519-57-65.