• Odwiedziny w Klubie Garnizonowym 9 Pułku Rozpoznawczego

• Dnia 17.11.22r. uczniowie klasy 8a i 8c wraz z wychowawczyniami odwiedzili Klub Garnizonowy 9 Pulku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Była to wspaniała okazja, by zapoznać się z historią ww. pułku, jego osiągnięciami oraz bieżącą działalnością. Uczniowie zwiedzili również sale klubu i zapoznali się z jego ofertą zajęć. Serdecznie dziękujemy.

• 11 Listopada - Święto Niepodległości

• W historii Polski tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli. Jedenastego Listopada, nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości, ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał dniem Niepodległości.

• Gra historyczna w Trójce

• Z okazji Święta Niepodległości Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 przygotował grę historyczną. W bydynku ukryto zadania związane z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Dotyczyły one tekstów źródłowych przygotowanych na wzór gazety. Wszystkie treści zakodowano za pomocą kodów QR. Osoby, którym udało się rozwiązać zagadki wzięły udział w losowaniu kół ratunkowych, które stały się niezwykle pożądaną nagrodą

• E2- empatia i ekonomia moją super mocą

• Wczoraj klasa I c uczestniczyła w programie profilaktycznym  pt: „E2- empatia i ekonomia moją super mocą”.

Jest to cykl spotkań i na pierwszym spotkaniu został poruszony temat: APARAT- niedosłuch. Zajęcia odbyły się w formie warsztatów, Na zajęciach uczniowie: zapoznali się z tematem spotkania, wysłuchali krótkiego opowiadania, następnie wyrażali swoje emocje na temat wysłuchanego opowiadania, poznali przyczyny wad słuchu, sposobu komunikacji osób niesłyszących (język migowy) i ich funkcjonowanie w środowisku oraz jak należy zachowywać się wobec dzieci z niepełnosprawnością słuchową. Następnie jeden z uczniów nauczył Nas kilku zwrotów w języku migowym. Uczniowie odegrali scenki w języku migowym. Również uczniowie obejrzeli krótki filmik; „Wiersz- Rzepka” w wykonaniu dzieci niesłyszących. Na koniec uczniowie wykonali ciekawe karty pracy i bez słów przedstawili szyfr za pomocą rąk, nóg oraz podsumowali zajęcia.

• Happy Week

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został w naszej szkole pierwszy Happy Week. Przez cały tydzień mogliśmy obserwować kreatywne pomysł naszych uczniów. Podsumowaniem akcji był Dzień Piżamy, czyli zbiórka charytatywna na rzecz dziecięcych oddziałów onkologicznych.

• Ślubowanie Pierszoklasistów

• W Dniu Edukacji Narodowej mieliśmy zaszczyt przyjąć w poczet naszych uczniów Pierwszoklasistów. Było podniośle i wzruszająco, ale też zabawnie i radośnie. Nowym uczniom życzymy sukcesów.

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków to święto, którego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Z tej okazji w naszej szkole odbywały się prezentacje wybranych państw, które przygotowali uczniowie klas ósmych, jednocześnie  promując wspomniane powyżej święto.