• Dzień solidarności z narodem ukraińskim

• W związku z potrzebą wyrażenia sprzeciwu przeciwko wojnie w Ukrainie, dziś obchodzimy dzień solidarności z narodem ukraińskim. Celem podjętych działań jest wyraźne zaakcentowanie faktu, iż uważamy pokój za jedną z wartości nadrzędnych. I choć mamy świadomość, że nasze działania mają jedynie wymiar lokalny i w żaden sposób nie mogą zatrzymać zła, które dotyka naszych Sąsiadów, zgodnie z mottem naszej szkoły, zamierzamy czynić dobro, wszak bierność to ciche przyzwolenie, na które w naszej społeczności nie ma zgody! 🇵🇱♥️🇺🇦

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. My także oddaliśmy Im hołd.

• Solidarni z Ukrainą

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz najstarszych uczniów naszej szkoły środa 2.03.22 roku bedzie dniem naszej solidarności z Ukrainą. Jest to nasz wyraz sprzeciwu przeciwko wojnie. Tego dnia w naszej szkole będą królowały barwy narodowe Ukrainy. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, na oddanie hołdu naszym Sąsiadom, prosimy by przesłać pomysły na naszą skrzynkę.

e-mail: samorz.ucz.sp3@gmail.com

#nigdywięcejwojny

#freeukraina

Od poniedziałku przystąpujemy do zbiórki UM i MOPS. Dary można przynosić do gabinetu języka polskiego1

• Informacja dla rodziców przyszłych uczniów klas I

• Zgodnie z obowiązującym w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim regulaminem rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023

1. dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia przez rodzica (załącznik nr 1)

2. dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane są na podstawie wniosku rodzica (załącznik nr 2)

Potrzebne dokumenty ( zgłoszenie, wniosek) należy pobrać
            w sekretariacie szkoły, w przedszkolu lub ze strony internetowej szkoły (
            www.sp3lw.edupage.org)

i złożyć do dnia 31.03.2022 r.

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY – STYCZEŃ  2022:

CAŁE OBIADY:  10 DNI x  12 ZŁ. =    120 ZŁ.

DRUGIE DANIA: 10 DNI x  8,50 ZŁ. =   85 ZŁ.

ZUPY:  10 DNI x  3,50 ZŁ. =    35 ZŁ.

Opłatę za obiady należy uiścić
            do dnia  17.01.2022 r.

• Instrukcja logowania do Teams oraz do Office 365

• Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogą bezpłatnie korzystać z pakietu Office 365 Education.

Każdy użytkownik Office 365 w planie A1 uzyskuje dostęp do:

• najnowszej wersji aplikacji pakietu Office Online, takich jak Internetowe programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook.
            • usług online:Echange, OneDrive, SharePoint, Teams, Sway, Forms,
            • 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze usługi OneDrive,
            • aktualizacje i uaktualnienia funkcji, które nie są dostępne nigdzie poza usługą Office 365.

Korzystanie z usługi poprzez zalogowanie się do Office 365 za pomocą adresu URL: www.office.com lub portal.office.com

Instrukcja logowania się do Teams

Instrukcja logowania się do Office 365

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• W naszej szkole zakończyliśmy cykl zajęć poświęconych tolerancji. Spotkania prowadzili uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Adresowane one były do dzieci i młodzież z klas 4-8.  Akcja odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

• #SzczepimySię

• Miło nam poinformować, że Zuzia Cichy z klasy 7c otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Tematyka jakże dzisiejsza- #SzczepimySię , miała na celu pokazać, jak ważną rolę  stanowi zaszczepienie się w walce z niewidzialnym wrogiem.Serdecznie gratulujemy

• Uczniowie - Uczniom

• Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Panią Ewą Zielińską prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Togo w Afryce. Zbieramy: zeszyty, długopisy, kredki, mazaki, bloki, piórniki. Wszystko po to, by pomóc naszym koleżankom i kolegom.

Zebrane przedmioty przekażemy do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie

• 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Uczniowie klasy Ib i IIb wraz z wychowawczyniami przygotowali, dla klas I-III program artystyczny z okazji obchodów  Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 10.11 o godzinie 11.11 wzięliśmy udział w akcji Szkoła do hymnu. Był to nasz wyraz hołdu i wdzięczności złożony osobom walczącym o niepodległości naszego kraju. Uczniowie klasy 1b i 2b wraz z wychowawczyniami przygotowali program artystyczny z okazji obchodów Święta Niepodległości. Ponadto zorganizowano konkurs plastyczny związany z powyższą tematyką.

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - LISTOPAD 2021:

CAŁE OBIADY:  19 DNI x 12 ZŁ. =     228 ZŁ.

DRUGIE DANIA:  19 DNI x  8,50 ZŁ. = 161,50 ZŁ

ZUPY:  19 DNI x  3,50 ZŁ.     66,50 ZŁ.

Opłatę za obiady należy uiścić
            do dnia  15.11.2021 r.

• Konkurs na Ekoślimak

• Konkurs na Ekoślimaka zakończony. Konkurencja byla ogromna, bo na konkurs przybyły 32 ekoślimaki. Z naszej ,,trójeczki" klasa 3b i 7b otrzymały wyrożnienie, trzecie miejsce przypadło Agnieszce Stolarczyk z klasy 4a, zaś pierwsze miejsce wywalczyła klasa 5a. Serdeczne gratulacje:):):)

• Kacze Bagno

• Klasa 5a i 5b były na wycieczce w ośrodku Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych . Uczniowie uczestniczyli w 3 warsztatach: 1.Pieczenie chleba 2.Gra na afrykańskich bębnach 3.Historyczne warsztaty łucznicze Na szczęście pogoda dopisała, wszyscy dobrze się bawili.  Wizyta zakończyła się ogniskiem.