• OGŁOSZENIE - Informacja dla rodziców przyszłych uczniów klas I

• Zgodnie z obowiązującym w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim regulaminem rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022

1. dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia przez rodzica
              druk do pobrania
            2. dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane są na podstawie wniosku rodzica
              druk do pobrania

Potrzebne dokumenty (zgłoszenie, wniosek) należy pobrać w sekretariacie szkoły, w przedszkolu lub ze strony internetowej szkoły i złożyć do dnia 12.03.2021 r.

• HEJT W GLOBALNEJ SIECI

• Miło nam poinformować iż decyzją jury konkursowego zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu plastycznego w kategorii klas I-III.

MIEJSCE I

Franciszek  Harbaczonek  kl. IIa

Szymon Harbaczonek kl. IIa

MIEJSCE II

Marcel Małachowski kl I a

MIEJSCE III

Nadia Kanclerz kl I b

WYRÓZNIENIE:

Kornelia Ananiewicz kl IIIc

Maja Welenc kl III b

Michalina Demkowska kl I b

Pola Peterko kl I c

Tymon Montygierd – Łojbo kl III b

Tosia Kimbar kl I c

Lena Małachowska kl I b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

• Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych 🎓

• W piątek nasza społeczność przyjęła w poczet uczniów naszych pierwszoklasistów. W tym dniu, w obecności Pani Dyrektor, złożyli oni deklarację, że swoją postawą będą godnie reprezentować naszą szkołę. Potwierdzeniem przyjęcia do braci uczniowskiej było pasowanie oraz uroczyste wręczenie legitymacji, dyplomów i drobnych upominków. Przez 60 lat istnienia szkoły zawsze uroczystości te odbywały się w gronie rodziców i pedagogów. Dzisiejsza sytuacja zmusiła nas do tego, by uroczystość odbyła sie w klasach,nie umniejsza to jednak jej ważności i nie czyni mniej podniosłą.

• Ważna informacja

• Na prośbę Inspektora Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lidzbarku Warmińskim
            informujemy: w związku z wystąpieniem zakażenia

w Szkole Podstawowej nr3 w Lidzbarku Warmińskim
            informujemy Rodziców i opiekunów

dzieci uczęszczających do niniejszych szkół o oczekiwanie na kontakt

telefoniczny z Inspektoratem w dniu dzisiejszym lub w dniu jutrzejszym.

Ze względu na liczną grupę, osób których kontakt dotyczy, czas

oczekiwania na kontakt może być dłuższy.

• Sport Generacja 🏆🥇

• Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w biegach sztafetowych w zawodach sportowych zorganizowanych przez Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim oraz miejscowy OSiR. Impreza była prowadzona w ramach akcji Sport Generacja 🏆🥇

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki . Jest to święto kreatywności i i zabawy. Uczniowie wraz z nauczycielami na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty,uwierzyć, że każdy posiada jakiś talent oraz poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książeczki o Vashti. Książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa opowiada o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Powstają więc kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, gry. W świetlicy również postanowiliśmy uroczyście świętować Dzień Kropki. W tym szczególnym dniu większość zadbała o kropkowy strój. Obejrzeliśmy film o małej Vashti, która dzięki wspaniałej nauczycielce uwierzyła w siebie, a potem pomagała innym odkrywać swoje talenty i wartości. Rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach, pasjach, zdolnościach. Mieliśmy też kropkowe zadania i gry.Wykonaliśmy prace plastyczne z bohaterką ,,kropką”,  przed szkołą stworzyliśmy galerię kropek.  Święto Kropki to naprawdę dobry pomysł na świetną zabawę i radość !!!

Iza Paluchowicz

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
            1 września godz. 9.30

1. Spotykamy się boisku szkolnym ( czerwonym kl. II-VIII) w wyznaczonych miejscach.

2. Uczniowie klas I przychodzą na godz.915. Wychowawcy klas oczekują na uczniów przy głównym wejściu do szkoły.

3. Rodziców prosimy o niewchodzenie na teren boiska i do budynku szkoły.

4. Rodziców obowiązuje zachowanie zasad reżimu sanitarnego( maseczki, odległości).

5. Wskazane byłoby posiadanie maseczek przez uczniów.

6. Po uroczystości ogólnej, odbędą się krótkie spotkania w klasach z wychowawcami, bez udziału rodziców.

7. Spotkanie rodziców klas I z wychowawcami 01.09.20 r. godz.15.30

• 100-lecie urodzin Jan Pawła II

• Powiadomienie rodziców o zakończonym procesie rekrutacyjnym do klas I

• Lidzbark Warmiński, 03.04.2020 r.

Powiadomienie rodziców o zakończonym procesie rekrutacyjnym do klas I

W związku z zakończeniem postepowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do klas I na rok szkolny 2020/2021, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim

podaje do publicznej wiadomości, że komisja rekrutacyjna wszystkie wnioski i zgłoszenia o przyjęcie do szkoły rozpatrzyła pozytywnie.

Zgłoszone dzieci zostały przyjęte do szkoły.

O wszystkich działaniach związanych z organizacją roku szkolnego 2020/2021 rodzice będą powiadamiani na bieżąco.

dyrektor szkoły Alicja Zalewska

• Wojewódzki konkurs matematyczny

• Dnia 12.02.2020 odbył się wojewódzki konkurs matematyczny w Olsztynie. A oto krotka fotorelacja z tego wydarzenia , nasi uczniowie przed samym rozwiązywaniem testu